Uždaryti Meniu
 • Automobilių remontas
 • Visureigių remontas
 • Mikroautobusų remontas
 • Furgonų remontas
 • Sunkvežimių remontas
 • Vilkikų remontas
 • Auto šaldytuvų remontas
 • Sunkiojo transporto servisas
 • Autovežių remontas
 • Autotraukinių remontas
 • Autobusų remontas

Automatinės pavarų dėžės tepalo keitimas

Norint užtikrinti sklandų automatinės pavarų dėžės veikimą – būtina reguliariai keisti tepalus. Tepalas – tai būtina sudėtinė dalis, be kurios neveikia įvairūs mechanizmai, taip pat ir automatinė pavarų dėžė, nes judesys iš vietos perduodamas, būtent, per tepalą. Nors skiriasi lengvojo automobilio, mikroautobuso, visureigio ir sunkiojo transporto gabaritai, tačiau visos šios transporto priemonės gali turėti automatinę pavarų dėžę, kurią reikia prižiūrėti.

Priežastys, dėl kurių būtinas automatinės pavarų dėžės tepalo keitimas:

 • Veikiamas aukštos temperatūros ir trinties, tepalas, laikui bėgant praranda savo savybes ir nusidėvi.
 • Veikiant krumpliaračiui krumplinėje pavaroje, susidaro metalo drožlės, o tai įtakoja kitų automatinės pavarų dėžės elementų darbą ir gali juos pažeisti. Norint to išvengti, reikia keisti tepalą.
 • Reguliariai keičiant tepalą automatinėje pavarų dėžėje, užtikrinamas jos veikimas be gedimų, sutrikimų ir ilgesnis eksploatacijos laikotarpis.

Visas automobilis ir atskiros jo detalės, mechanizmai reikalauja tam tikros, reguliarios priežiūros. Net jei automobilis atrodo techniškai tvarkingas, rekomenduojama bent 2-3 kartus per metus patikrinti jį automobilių servise, norint išvengti rimtesnių gedimų. Dauguma gedimų iš pradžių būna nematomi, tačiau kaip tiksinti bomba, kuri laikui bėgant sprogsta. Tada vienas gedimas sudaro ištisą gedimų grandinę ir remontas kainuoja gerokai daugiau, nei užbėgus už akių ir pašalinus prieš tai buvusią priežastį. Taip pat yra ir su tepalų keitimu, kuriuos būtina tikrinti ir reguliariai keisti. Reguliarus automatinės pavarų dėžės tepalo keitimas užtikrins, kad pavarų dėžė veiks sklandžiai, be gedimų ir ilgesnį laikotarpį. Labai svarbu, kad būtent tepalo keitimo metu galima nustatyti esamus nedidelius gedimus, juos pašalinti ir išvengti sudėtingo ir brangaus pavarų dėžės remonto.

Remiantis ekspertų išvadomis, automatinės pavarų dėžės tepalo keitimas rekomenduojamas nuvažiavus ne daugiau kaip 60 000 km, o vėliau kas – 30 000 km. Keičiant būtina vadovautis pavarų dėžės gamintojo nurodymais, nes kiekvienas gamintojas nurodo koks būtent tepalas turi būti naudojamas tam tikroje pavarų dėžėje. Automatinėje pavarų dėžėje naudojama gana daug tepalo. Įprastu tepalo keitimo metu galima pakeisti tik apie 40 -70 % tepalo. Pilnas automatinės dėžės užpildymas priklauso nuo pavarų dėžės tipo. Taikant pilną tepalo keitimą, iš pavarų dėžės pašalinamos visos nuosėdos ir šiukšlės, kurios buvo susidarę ir galėjo pakenkti kitiems elementams. Kitas pliusas, kad pilno tepalo keitimo metu, hidraulineje sankaboje yra praplaunami tepalo radiatoriai. Atlikus automatinės pavarų dėžės tepalo keitimą, pavarų dėžė ima dirbti švelniau, netgi sunaudojamos mažesnės kuro sąnaudos. UAB “Departus” autoservisas atlieka lengvųjų automobilių, visureigių, mikroautobusų ir sunkiasvorio transporto priemonių remonto darbus bei atlieka automatinės pavarų dėžės tepalo keitimo paslaugas. Susisiekite ir mes jums padėsime.

Atsiliepimai

Antanas Jakšinaitis

Logistikos įmonės direktorius

Į „Departus“ komandą kreipėmės po to, kai įmonės vilkikas pateko į autoįvykį. Džiaugiamės, kad komanda darbą atliko profesionaliai, greitai ir kokybiškai. Likome nustebinti malonaus bendravimo. Tikrai kreipsimės dar ne kartą.

Romas Gartelka

Autovilikų įmonės vadovas

„Departus“ darbų kokybė išsiskiria iš kitų autoservisų, su kuriais anksčiau teko bendrauti.

Dominykas Jutonis

Autovežių įmonės partneris

Nuo 2005 m. įmonės transportą remontuojame tik „Departus“. Prieš keletą metų atliktas automobilių rūdžių šalinimas, dažymas buvo itin kokybiškas. Mašinos atrodo geriau nei anksčiau.

Joris Kazliškys

Šiaulių gyventojas

Puikus servisas ir malonus aptarnavimas. Dėmesys skiriamas kiekvienam klientui ir jo transporto priemonei. Džiaugiamės Jus atradę. Didžiausios sėkmės darbuose!

Darius Vikrys

Logistikos įmonės technikos vadovas

Mūsų verslui svarbu, kad transporto priemonės veiktų be jokių trukdžių. „Departus“ žmonės tuo pasirūpina greitai ir profesionaliai. Visada mielai pakonsultuoja ir padeda išsirinkti geriausią sprendimą. Ačiū!

Autoserviso „Departus“ Partneriai

Reikia profesionalaus patarimo? Susisiekime!

Susisiekti